english

.

Ogólne warunki gwarancji i zalecenia dla użytkownika:

 

1. Na wszystkie meble i elementy wykonane w naszej pracowni udzielamy 12-miesięcznej gwarancji.

2. Gwarancja nie obejmuje mebli kuchennych, barów, zabudowy meblowej oraz okien i drzwi transportowanych i montowanych we własnym zakresie.

3. Rzeźbione drzwi wewnętrze i zewnętrzne oraz meble i elementy dekoracyjne z litego drewna winny być wniesione i zamontowane po wykonaniu tzw. prac mokrych, a także zamontowaniu okien, włączeniu instalacji C.O. i wysuszeniu budynku. Dotyczy to w szczególności domów budowanych z bala świeżego, w których wymagane jest uzyskanie odpowiedniej wilgotności powietrza i materiału.

 

4. Rzeźbione drzwi zewnętrzne, a także rzeźbione elementy dekoracyjne umieszczane na ścianach budynków muszą znajdować się pod zadaszeniem chroniącym przed słońcem i deszczem.

5. W przypadku dużej ekspozycji drzwi i elementów dekoracyjnych na działanie promieni UV i opadów atmosferycznych należy się liczyć ze zjawiskiem zwiększonego skurczu i pęcznienia elementów drewnianych. Podobne zjawisko może wystąpić w przypadku mebli stosowanych wewnątrz pomieszczeń, ustawionych w bezpośrednim sąsiedztwie źródła ciepła, jak również w pomieszczeniach o wysokich wahaniach wskaźników wilgotności i/lub temperatury.

6. Gwarancją nie są objęte mechaniczne uszkodzenia oraz wady zewnętrzne wynikające z nieprawidłowego transportu, składowania i przechowywania wyrobów.

7. Gwarancja jest honorowana po przedstawieniu następujących dokumentów: karta gwarancyjna, faktura zakupu oraz protokół montażu przez pracowników naszej firmy lub autoryzowany serwis (w przypadku mebli i elementów wymagających montażu oraz drzwi).

8. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji kosztami transportu reklamowanego towaru lub kosztami przyjazdu serwisu zostaje obciążony Kupujący.